Balkonnövények ültetése
Mai cikkünkben sorra vesszük, mire figyeljetek balkonnövények ültetésénél. A balkonnövények sokunk teraszát, erkélyét, balkonját díszítik, és bár egynyáriak, késő őszig élvezhetjük szépségüket, lenyűgöző sokszínűségüket.
Figyelj a virágföld minőségére!
A balkonnövények virágföld igénye eltérő lehet, éppen a sokféleségük miatt. Az alábbi virágföld típusok választhatsz balkonnövény ültetésénél:
- „A” – savanyú virágföld: alacsony kémhatású termesztő közeg. Felhasználható például örökzöldek esetén, frikai ibolya, leveles begónia, flamingo, gardénia, hortenzia, kankalin, páfrányok esetén.
- „B2 – általános virágföld: A legtöbb balkonnövény számára ideális, főként az egynyáriaknak. Minden olyan növénynek megfelel, melyek számára nem kell speciális ültetőközeg. Kültéri és beltéri ültetésre is alkalmas.
- „C” – enyhén meszes virágföld: Ez az optimális termőközeg muskátli, rózsa, leander, pálmák számára.
Balkonnövény ültetése – a megfelelő mélység
Balkonnövény ültetése előtt távolítsd el a nevelőcserepet, amiben megvásároltad! Az elnyílt virágokat vagy elsárgult leveleket szintén le kell szedni. A balkonládánkba, cserepünkbe olyan mélyre ültessük a növényt, ahogyan a nevelőcserépben is volt. Sem a túl mélyre ültetés, sem a túl magasra ültetés nem kedvez neki. A balkonnövények beültetése után termőfölddel fel kell tölteni a kaspókat úgy, hogy a peremig legalább 1-2 cm maradjon.
Balkonnövények ültetése után mindig távolítsa el a hervadó virágokat!
Nagyon fontos, hogy a hervadó virágokat eltávolítsd, hiszen így megakadályozod, hogy a növény magot érleljen. Ezzel a művelettel több energiája marad az új virágok növesztésére. A hervadó virágok lecsípkedése a petúnia, muskátli, verbéna, dália, begónia, és számos más balkonnövény esetében elvégzendő feladat.